Навігація

У кіровоградському  прес-клубі 28 червня відбувся семінар під назвою “Децентралізація на практиці ІІ”. Це польський досвід децентралізації та самоврядної освіти для лідерів громад з 7-ми областей Центральної України. На захід запрошені польські експерти з питань децентралізації та місцевого самоврядування та міські, сільські і селищні голови, депутати місцевих рад, громадські активісти Кіровоградської області, в ньому також  взяли участь Помічнянський міський голова Антошик М. М. та заступник міського голови Семашко Н. В.

DSC00349DSC00352

В рамках семінару були розглянуті наступні питання:
1. Передумови реформи децентралізації в Польщі. Створенні ґмін та їх повноваження. Навіщо децентралізація та співучасть (партисипація)?

2. Передумови реформи адміністрації місцевого самоврядування в Польщі. Структура та функціонування самоврядної адміністрації в Польщі – актуальна, загальна характеристика.

3. Адміністративна реформа – самоврядування у ґміні: закон про ґмінне самоврядування – на прикладі сільської ґміни (розмір ґміни, органи ґміни, організаційна структура, статут, регламенти і процедури, бюджет).

4. Адміністративна реформа – самоврядування у повіті: характеристика самоврядування на прикладі повіту.

5. Досвід децентралізації влади в Польщі – і її наслідки для розвитку ґмін і регіонів (практичні приклади з Польщі). Вигоди і витрати реформування системи державного управління

6. Участь місцевих громад у процесі формування та прийняття публічних рішень (громадська співучасть, стратегічне планування).

Ведучими  семінару були:Ернест Новак (Ernest Nowak) – бурмістр міста і ґміни Загуж (Підкарпатське воєводство);Анджей Кузьміньскі (Andrzej Kuźmiński) – директор міської бібліотеки в Лешнє (Велькопольське воєводство), спеціаліст з питань промоції ґміни Кшивінь, журналіст, письменник;Павел Ментельскі (Paweł Mentelski) – тренер, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, менеджменту органів місцевого самоврядування та НУО, розробки та управління проектами, програмами та планами місцевого розвитку;Ярослав Біттель (Jarosław Bittel) – правник, тренер, консультант з питань стратегій, програм та аудиту сталого розвитку, менеджменту органів місцевого самоврядування та НУО, стратегічного планування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Корисні посилання
invest invest invest invest invest invest invest invest
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031