Навігація

Згідно підпунктів б) та в) пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: депутати місцевих рад, посадові особи місцевого самоврядування.

Згідно доповненої статті 59-1 (Конфлікт інтересів) Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснення контролю за дотриманням вимог з конфлікту інтересів серед депутатів та керівництва в міській раді, здійснення надання зазначеним особам консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію, визначену відповідною радою. Згідно розпорядження міського голови від 03.01.2018 №07-р «Про дотримання вимог запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками» нею є постійна комісія міської ради з питань Регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності депутатів. Також розпорядженням міського голови  від 03.01.2018 року № 06-р визначено секретаря Помічнянської міської ради Фідальго Поррата Ірину Вікторівну відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції. 

У зв’язку з вищевикладеним, для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у депутатів місцевих рад, законодавством встановлено ряд обмежень та зобов’язань, що визначені розділом V (ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ) Закону України «Про запобігання корупції» та в статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Крім того, рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 14.07.2016 №2 затверджені Методичні рекомендації з питань запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб. 

Для того щоб, приватні інтереси не заважали приймати об’єктивні та неупереджені рішення, існує процедура запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, яка звільняє рішення від впливу приватних інтересів:

 1. Вживати заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів.
 2. Повідомити про конфлікт інтересів в разі його виникнення.
 3. Не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах конфлікту інтересів.
 4. Врегулювати конфлікт інтересів.

Для депутатів місцевої ради:

Кому повідомляти:

 1. НАЗК
 2. Профільна депутатська комісія
 3. Призначена відповідальна особа.

Під час пленарного засідання місцевої ради депутати:

 1. В ситуації потенційного чи реального конфлікту інтересів депутати можуть брати участь в розгляді та прийнятті радою рішення лише після того, як публічно заявлять про конфлікт інтересів (якщо такий наявний).
 2. Запис про публічну заяву про КІ має бути занесений до протоколу засідання ради.
 3. Оголошення здійснюється під час засідання ради, до початку розгляду питання, у вирішення якого є приватний інтерес.

Робота депутатів у складі профільної депутатської комісії.

У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів при роботі в складі профільної депутатської комісії місцевої ради, заборонено брати участь в прийнятті рішень цим органом.

Це означає, що депутату заборонено брати участь у підготовці документів для прийняття для прийняття рішення, комісії заборонено враховувати депутата для визначення кворуму, а депутату заборонено голосувати при розгляді цього питання.

 

 1. Не брати участь в підготовці питання.
 2. Не брати участь в обговорення питання, в якому є КІ.
 3. Не брати участь в голосуванні.
 4. Заява.

Строки:

 1. Повідомляти про конфлікт інтересів необхідно не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли депутату стало відомо про конфлікт інтересів, або коли депутат мав дізнатись про конфлікт інтересів.
 2. Про конфлікт інтересів депутата може повідомити будь-який інший член комісії, або учасник засідання, якого стосується питання.
 3. Заява депутата про конфлікт інтересів заноситься до протоколу засідання комісії.

Відповідальність:

Адміністративна відповідальність

 1. неповідомлення особою про наявність конфлікту інтересів – від 1700 до 3400 грн.
 2. вчинення дій чи прийняття рішень в умовах конфлікту інтересів – від 3400 грн до 6800 грн.
 3. повторне вчинення протягом року після накладання аналогічного стягнення – від 6800 до 13600 (+ позбавлення права обіймати певні посади або займатись певною діяльністю на рік).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Корисні посилання
invest invest invest invest invest invest invest invest
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031