Навігація

18 жовтня, міський голова м. Помічна  Микола Антошик взяв участь у обговоренні на тему: “Відмова ЦВК призначити перші вибори у 28 об’єднаних громадах – виконання законів чи політична гра?”, яке відбулося в Українському кризовому медіа центрі в Києві.В обговоренні також взяли участь директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак, народний депутат України (позафракційний) Остап Єднак, сільський голова Краснопілки (Вінницька область) Анатолій Мартинюк, представник у суді Воютицької сільської ради (Львівська область), помічник депутата Юрія Дерев’янка Антон Соболівський

“Ми маємо можливість створити потужну самодостатню громаду. Люди цього дуже хочуть, люди чекають цих виборів. Я вважаю, що ЦВК абсолютно безпідставно відмовила нам у проведенні виборів”, – заявив міський голова Помічної.

17 жовтня в Окружному адміністративному суді Києва відбулося перше засідання щодо визнання неправомірною постанови ЦВК про відмову у призначенні виборів у Воютицькій сільській раді (Львівська область). За словами Антона Соболівського, представника у суді Воютицької сільради, помічника депутата Юрія Дерев’янка, ЦВК посилається на норму, що встановлює необхідність зміни меж районів перед призначенням у них виборів. Вони також посилаються на необхідність виконання постанови ЦВК, прийнятої у лютому 2016 року. «Така позиція є незаконною. У законодавстві такої норми немає. Стаття Конституції, на яку посилається ЦВК говорить, що повноваження щодо зміни меж районів знаходиться у Верховної Ради. З цього вони роблять висновок, що спочатку потрібно змінити межі районів, а потім проводити вибори», – наголосив він.

За словами Соболівського, ЦВК також не може посилатися на свою постанову, де встановили додаткові умови для проведення виборів. «У жовтні 2015 року вони  провели вибори у 159 об’єднаних громадах на підставі закону, а потім встановили додаткові підстави для інших у своїй постанові», – пояснив він. Насправді проблеми є суто технічними, наприклад, яка окружна виборча комісія буде проводити вибори у громадах з різних районів. Саме ці питання і мала вирішити ЦВК у своїй постанові. До того ж, у законі про місцеві вибори вказано, що ЦВК призначає вибори у порядку та на підставі визначених у законі, і ні про які постанови та позиції там не йдеться. На думку Антона Соболівського, єдиним способом боротьби за свої права є позов до суду.  Помічнянська міська рада вже готує позов і буде звертатися до суду стосовно визнання незаконності дій ЦВК. Рішення  суду має зобовязати ЦВК призначити перші вибори у Помічнянській об’єднаній територіальній громаді.

Є й інший шлях вирішення проблеми з призначення перших виборів у Помічнянській громаді. У Верховній Раді  свого розгляду у другому читанні очікує законопроект 4676 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад. На думку Миколи Миколайовича  Антошика,  законопроект необхідно прийняти – він знімає перешкоди, які бачить ЦВК у призначенні виборів.

Для об’єднаних громад є фантастичні можливості, а тепер вони мають іти до суду захищати свої права», – вважає народний депутат України Остап Єднак. Він наголосив на проблемі неприйняття рішення щодо зміни складу ЦВК, де у більшості членів закінчився строк повноважень.  Народний депутат вважає, що, можливо, треба підіймати це питання на міжнародний рівень. Таку саму думку поділяє

М. Антошик:  «ЦВК втратила свою легітимність у червні 2015 року. Вони не можуть визначати долю 350 тисяч людей», – вважає міський голова. «З точки зору децентралізації базовий рівень, де спільні інтереси є головним, громади прийняли своє усвідомлення та остаточне рішення про об’єднання і створення нової громади. Далі іде суто технологічний процес, у результаті якого створюються нові органи місцевого самоврядування. Дії ЦВК є політичними маневрами. Найбільш потужні громади тепер не можуть піти на вибори», – вважає Юрій Ганущак.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Корисні посилання
invest invest invest invest invest invest invest invest
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031