Навігація

Ще у квітні 2020 року Громадська організація  «Молода Помічнянська громада» стала однією з переможниць конкурсу «Місцеві ініціативи для розвитку громад-2020» та  отримала фінансову підтримку від Програми DOBRE    на втілення проекту “Платформа культурних змін в Помічнянській ОТГ”  (керівниця проєкту Ніна Семашко)    (загальна сума на втілення проекту – 123900, 00 грн).

Ідеєю  проєкту було  створення мистецької кіноплатформи, яка сприятиме культурному та змістовному дозвіллю жителів Помічнянської громади, посилюватиме активність мешканців, згуртовуватиме громаду та популяризуватиме використання інструментів участі.

Конкурс “Місцеві ініціатив для розвитку громади-2020” проводився  Спілкою «Громадські ініціативи України», що є виконавцем проекту «Голос громади у місцевому самоврядуванні», який впроваджується у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнером Спілки Громадські Ініціативи України на Кіровоградщині є Агенція сталого розвитку “Хмарочос”.

Метою  конкурсу  «Місцеві ініціативи для розвитку громад-2020»  було  підтримати організації та ініціативні групи, які зосередяться на реалізації проєктів, які допомагатимуть активізувати мешканців, просувають механізми участі громадян у прийнятті рішень, включають різні групи населення до конструктивного діалогу та взаємодії між собою та органами влади для вирішення проблем громади.

До участі у конкурсі  запрошувалися організації громадянського суспільства, молодіжні ради та ініціативні групи із п’яти громад-партнерів програми DOBRE у Кіровоградській  області третьої когорти (Дмитрівська ОТГ, Помічнянська ОТГ, Компаніївська ОТГ, Новопразька ОТГ, Смолінська ОТГ). Перевага надавалася тим проектам, у яких передбачається залучення мешканців з різних населених пунктів громади до проєктної діяльності, та проєктам, які передбачатимуть використання наявних у громаді механізмів участі громадян у прийнятті рішень.

Не дивлячись на карантинні обмеження, громадській організації вдалося провести цілу низку онлайн-заходів, присвячених формуванню культури інструментів участі,  зокрема  Zoom-майстерні  про електроні петиції, бюджет участі,  Стратегію розвитку культури громади, звітування міського голови тощо. Членкинею громадської  організації «Молода Помічнянська громада»  Мар’яною Шутько було подано електронну петицію про облаштування  приміщення для Інклюзивно-ресурсного центру, та командою проекту проведено інформаційну кампанію серед жителів громади, в результаті якої було зібрано вперше  102 підписи при  100 необхідних в підтримку електронної петиції.

Зробила команда свій внесок і в  популяризацію Громадського бюджету, що вперше стартував у Помічнянській громаді у 2020 році. На перший бюджет участі було подано 11 проєктів, з яких підтримано один малий –  на 50 тис. гривень та один великий  – на 100 тис. гривень.

Після проведення опитувань серед жителів громади методом «висячих питань» було надано  пропозиції до Стратегії розвитку культури Помічнянської ОТГ.

Яскравою подією в карантинному житті громади став  онлайн –фестиваль «Культурна громада», який  об’єднав  талановитих митців Помічної, креативну молодь, досвід майстринь народного мистецтва,  успішні громадські ініціативи громад Кіровоградщини, кращі зразки відеопоезії, та зіркових гостей, що  генерують зміни в культурному просторі Кіровоградщини та  України.

Завдяки проекту було придбано унікальне обладнання для кінопоказів «Open Air Cinema», що дозволяє проводити кінопокази у будь-якому куточку нашої громади. Перші кінопокази відбулися на міській площі до Дня  Незалежності України (транслювали фільм «Чорний ворон»),  та  у  Міському палаці Культури  під час фінального заходу проекту  «Культурний open spase», зірковим гостем якого став відомий історик та громадський діяч  Юрій Митрофаненко (транслювали фільм « Пекельна хоругва або Різдво козацьке»).

Онлайн до проєкту долучилися такі відомі агенти культурних зміг як засновниця фестивалю документального кіно   «Лампадок», режисерка, громадська діячка Наталія Красильнікова, відомий письменник, поет, музикант, громадський діяч  Сергій Жадан. В кінці вересня до Помічної завітає відомий письменник і сценарист Андрій Кокотюха. Завдяки проєкту Помічнянська громада стає  більш впізнаваною, культурною і згуртованою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Корисні посилання
invest invest invest invest invest invest invest invest
Жовтень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031