Навігація

Архів за: Вересень 2021

Зарахування до страхового стажу періодів навчання - Головне управління  Пенсійного фонду України в Херсонській області

До 1 січня 2004 року згідно зі ст. 56 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до стажу роботи зараховується навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі, за умови навчання за денною формою навчання.

Відсутній запис у трудовій (наприклад: відсутній запис про завершення навчання, не вказано номер наказу тощо), а диплом втрачено? Не варто хвилюватися, пунктом 8 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України та Міністерства соціального захисту населення України від 12.08.1993 р. № 637, передбачено, що час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі підтверджується дипломами, посвідченням, свідоцтвом, а також довідкою та іншими документами, що видані на підставі архівних даних і містять відомості про періоди навчання.

За відсутності в документах таких відомостей для підтвердження часу навчання приймаються довідки про тривалість навчання в навчальному закладі у відповідні роки за умови, що в документах є дані про закінчення повного навчального періоду або окремих його етапів.

Увага! Час навчання в навчальних закладах після 1 січня 2004 року (якщо особа не працювала) до страхового стажу не зараховується, оскільки студенти не підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Лариса ПРОХОРЕНКО, заступник начальника управління-начальник відділу методології та організації роботи з обслуговування громадян управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Концепція ремонту комп'ютера vector, gráfico vectorial, imágenes de  Концепція ремонту комп'ютера vectoriales de stock - Página 80 |  Depositphotos®Більшість громадян хоч раз у житті чули про Реєстр застрахованих осіб (далі – Реєстр). А для тих, хто ще нічого не знає про цей потужний ресурс, пропонуємо ознайомитися з основними фактами. Отже…

  1. Формує, веде та забезпечує захист інформації, накопиченої у Реєстрі, Пенсійний фонд України. Інформація з Реєстру використовується виключно для потреб, визначених законодавством.
  2. У Реєстрі накопичується та зберігається інформація про заробітну плату та сплату страхових внесків, єдиного соціального внеску з 2000 року.
  3. Саме на основі цих даних здійснюється призначення, перерахунок пенсій, а з 2011 року – страхові виплати фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема оплата тимчасової непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах, допомоги по безробіттю…
  4. Інформація, яка є в Реєстрі, базується на звітах страхувальників, тобто роботодавців. Якщо в страхувальника з якихось причин наявна помилка у звіті, несвоєчасно подана інформація або цієї інформації немає, то виникнуть проблеми: при здійсненні виплат за лікарняними, по безробіттю, при зарахуванні страхового стажу для призначення пенсії, перерахунку пенсії.
  5. Застрахована особа, тобто працівник, має можливість контролювати персоніфіковані дані, накопичені на особовій картці. Одним із способів контролювати особисті дані Реєстру є вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua). Запам’ятайте! Своєчасний контроль за особистими даними в Реєстрі – це відсутність проблем під час призначення (перерахунку) пенсії та інших соціальних виплат.

 

 

Олена ПАРХОМЕНКО,

начальник управління інформаційних систем

та електронних реєстрів головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Завантажити [230.76 KB]

Автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності сьогодні стало реальністю. Це зручно та просто. І в цьому переконалися вже понад 600 мешканців Кіровоградщини.

А головне – електронний документ для застрахованої особи в разі оформлення лікарем медичного висновку про тимчасову втрату працездатності формується автоматично (також е-лікарняний автоматично відкриється в разі оформлення медичного висновку для дитини застрахованої особи, яка потребує догляду), що гарантує прозорість дій та швидкий обмін необхідною інформацією між установами.

Що змінилося і як діяти, коли після огляду лікаря вам відкрили е-лікарняний? По-перше, одразу після створення медичного висновку потрібно повідомити про це роботодавця. Це можна зробити будь-яким зручним способом, наприклад, телефоном. Продовження

Корисні посилання
invest invest invest invest invest invest invest invest
Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930